Zkušenosti lékařů a odborníků

Trenér očí Vision Fix vyzkoušelo 20 pacientů. 12 pacientů bylo ve věku 10 až 16 let. 10 dětí trpělo krátkozrakostí s dioptriemi od -2,0 do -5,0 D s astigmatismem (nesprávné zakřivení rohovky) od -1,5 do -3,0 D. 2 děti trpěly dalekozrakostí od +3,0 do +5,0 D. Všichni pacienti měli různý stupeň tupozrakosti.

Dospělí také vyzkoušeli Vision Fix. 8 pacientů bylo po operaci šedého zákalu s implantací umělé čočky a trpěli slabou krátkozrakostí a astigmatismem.

Musíme konstatovat, že děti dosáhly jasných pozitivních výsledků při léčbě tupozrakosti.

Tím, že světelné paprsky pronikaly přes malé otvory v brýlích, kompenzovaly se refrakční anomálie (způsobené chybou lámavosti paprsků – astigmatismus). To může být zřetelné především u astigmatických pacientů. Výsledkem bylo zlepšení zrakové ostrosti.

Dospělí zdůrazňovali výhody používání děrovaných brýlí na krátkou vzdálenost, především při čtení.

Celkově je produkt Vision Fix pohodlný a má dobrý design poskytující pozitivní výsledky.

N.P. Pashtaev
Ředitel, profesor oftalmologie (očního lékařství)
Nemocnice S.N. Fedorova – Mikrochirurgie očí, Rusko

-----------------------

Jsem 55 letá lékařka. S děrovanými brýlemi Vision Fix, které zlepšují ostrost zraku, jsem se setkala poprvé před dvěma roky. V té době jsem již používala brýle na čtení s 1,5 dioptriemi a i do dálky jsem viděla čím dál hůře.

Aplikace děrovaných brýlí zlepšujících zrak probíhala tak, jak bylo uvedeno na propagačním letáku. Mám mimořádně dobrý pocit, že při jejich nošení nemusím mrkat, neustále zaostřovat zrak jak při čtení, tak při pohledu do dálky. I své myšlení vnímám jako čistější a lehčí, ustaly bolesti hlavy a vyhladily se mi i vrásky kolem očí.

Přiznám se, bylo to období, kdy jsem četla střídavě s děrovanými a obyčejnými brýlemi – pro své pohodlí. Tehdy jsem dokázala rozeznat blahodárné účinky brýlí Vision Fix. Pociťovala jsem, že obyčejné brýle mi už nevyhovují, během jejich používání jsem často cítila bolesti a únavu očí.

Poznala jsem různé metody tréninku očí, které jsou rozšířené po celém světě. Proto jsem se rozhodla, že přesně dodržím návod na použití, alespoň tolik jsem sama sobě dlužna. Během jednoho léta jsem v průběhu tří měsíců četla a koukala do dálky jen s očním trenérem. Začátky byly těžké. Vícekrát jsem už chtěla sáhnout po svých obyčejných brýlích, ale ovládla jsem se. Stálo to za tu námahu.

Na podzim jsem dokázala bez brýlí přečíst i drobná písmena. Můj zrak přestal slábnout. Byl to fantastický pocit vidět tak, jako před deseti lety. Děkuji osudu, že jsem se setkala s touto optickou pomůckou.

Lidé pociťují s přibývajícími roky nejčastěji slábnutí zraku. Je to mimořádně dobrý pocit, když člověk proti tomu může něco udělat. Upřímně si přeji, aby se čím dál víc lidí seznámilo s děrovanými brýlemi Trenér očí Vision Fix, používalo je s důvěrou a vytrvalostí.

MUDr. Katarína Benczeová

-----------------------

Otestoval jsem děrované brýle Trenér očí Vision Fix v různých prostředích a při různých situacích.

Na LCD PC monitoru stačí zvýšit jas a efekt je vynikající, totéž jsem zkoušel s plazmovou televizí. V kině lze jasně a ostře vidět titulky z půlky hlediště. V místnosti brýle fungují výborně. Jezdím na kole se svým psem podél řeky Moravy brzy ráno, brýle fungují dobře, ale nejel bych s nimi na kole do hustého provozu, kde je potřeba periferní vidění. Potěší velký výběr tvarů i barev obrouček. Brýle jsem ukázal a doporučil na svých osmi kurzech jógy, cca 80 lidí.

Ing. arch. Jaroslav Práger
Lektor oční jógy
IRIS – studio celostního zdraví

------------------------

Sama jsem vyzkoušela děrované brýle Vision Fix při krátkozrakosti (-2) a byla jsem překvapena, že moje oči se při čtení, sledování televize a při práci s PC pomaleji unavily a viděla jsem jednoznačně lépe. 

Určitě budu tyto brýle nadále používat a věřím, že se moje krátkozrakost také zlepší. Mimochodem, dobré zkušenosti mají i moji známí, kteří tyto brýle vyzkoušeli.

MUDr. Gabriele Trautmann, Německo
Specialista na oddělení pediatrie

-------------------------

Děrované brýle Vision Fix jsem testoval zatím krátce na sobě i na 8 mých klientech a mohu je doporučit. Fungují velmi dobře na rozdíl od některých levnějších výrobků a i kvalita zpracování je v pořádku.

Zkoušeli je klienti jak s myopií -0,5 D až -5 D, tak s presbyopií od počínajících stavů (zatím stačí dlouhá ruka) po +2,75 D. Reakce byly pozitivní a několik testujících si je rovnou nechalo. Princip děrovaných brýlí je nejstarší známou optickou pomůckou. Jsou velmi dobré pro práci s počítači, výrazně oddalují oční stres, vylepšují centrální vidění - nutí oči k neustálému pohybu, což je základem ostrého a uvolněného zraku. Je dobré při jejich užívání však dále rozvíjet pomocí cvičení zejména periferní vidění a adaptaci zraku na světlo. 

PaedDr. Luděk Krátký 
Zrak pro život, z.s.


Děrované brýle
- zkušenosti uživatelů

Dobrý den, tak opět objednávám, již ani nevím kolikrát :-). Jsem na prodejně nebo u zákazníka a zákazníci brýle brzy zbystří a já vysvětluji... Potom předám kontakt na Vás a následně je vidím také s brýlemi na očích. :-). Hezký den s úsměvem. 

Rudolf Tvrdý

 

Před sedmi lety jsem na doporučení známého vyzkoušel a později i zakoupil Vámi vyráběný Trenér očí Vision Fix. Tehdy jsem měl brýle na čtení se 2,50 a brýle do dálky s 1,75 dioptriemi. Podle pokynů v návodu přiloženém k brýlím asi po třech měsících všechny problémy s viděním zmizely. Následující rok mi vypršela platnost řidičského průkazu. Při jeho prodloužení jsem už brýle nepotřeboval! Před čtyřmi roky se mi objevil na obou očích šedý zákal. Po operaci - na největší překvapení mého očního lékaře, mi nemusel předepisovat dioptrické brýle, protože jsem skvěle uměl přečíst i nejmenší písmenka. Od té doby trenéra očí používám jen tehdy, když se mé oči moc unaví během sledování televize, nebo se posadím před počítač. Vzhledem k věku (46 a 45 let), i našim dětem se začíná zhoršovat zrak. Obě používají trenéra očí, takže nepotřebují brýle! Více známým jsem už doporučoval Vaše brýle, kteří si je i objednali. Málo z nich je používá stejně jako my, ale to je jejich problém. Velmi Vám děkuji za Váš skvělý výrobek, doufám, že ještě mnoho lidí využije tento výborný produkt. Přeji Vám hodně úspěchů při další práci!

Peter Mandel

 

Odzkoušel jsem vaše děrované brýle a splnily očekávání více než jsem čekal. Při kontrole u obvodního lékaře jsem viděl přes vaše brýle ostře i šestý řádek na panelu pro kontrolu očí! A to i každým okem samostatně! Můj obvodní lékař přistupuje ke každému problému pacienta zodpovědně. Doporučil mi cvičení očních svalů, a tak jsem na internetu našel vaše brýle, které k tomu slouží přímo dokonale.

Tadeáš Santarius

 

Dobrý den, cca 2 týdny používám trenér očí, před použitím jsem začala pociťovat únavu a časté bolesti hlavy od sezení za počítačem, mám trochu problém rozeznávat lidi a předměty v dálce. Brýle při nošení jsou pohodlné, v interiéru je to trochu rozmazané (možná kvůli světlu), ale když se soustředím na objekty, čtení, dívám se ven oknem, tak vidím, jak svaly oka pracují a po použití brýlí mám příjemnější pocit, takové uvolnění, a co oceňuji nejvíce, od té doby mě hlava nebolela ani jednou. Určitě doporučuji vyzkoušet! Přeji vše dobré! 

Marianna Kucmanová

 

Dobrý den, dnes jsem si byla vyzvednout brýle, které jsem si u Vás objednala. Po prvním nasazení jsem přečetla věci, které nepřečtu bez brýlí. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Tudíž jsem to vyzkoušela vícekrát. :) Pokud mi to opravdu pomůže, určite Vás doporučím i dále.

Jana Maninová

 

Brýle už přišly a hned jsem si je zkusila. Mám dioptrie -3,00 a -3,75. Nejdříve mě zaujal muší pohled. Mnohem víc mě ale překvapilo, že jsem opravdu viděla ostře (sice ne tak ostře jako s kontaktními čočkami, ale ten pocit, že vidím bez dioptrií, je fajn). Měla jsem je delší dobu než se doporučuje, a protože mě postupně začala bolet hlava, sundala jsem je a bylo to OK. Cítila jsem, že oči pracovaly, protože jsem je měla stejně procvičené, jako když jsem jednou zkoušela oční jógu. První dojem je super a už dělám reklamu dál. Trenéra jsem otestovala i na otci (46 let), který byl operovaný s odchlípnutou sítnicí a později šedým zákalem, nosí brýle na čtení. S Trenérem přečetl návod k použití bez problémů.

Mária Liptáková


S Trenérem očí mám dobrou zkušenost, koupila jsem si u Vás dva kusy. K mé smůle jsem jeden ztratila a druhý jsem zapomněla na dovolené. Trenér mi chybí. Mám brýle na čtení a na TV. Při používání trenéra jsou pro mě dioptrické brýle na TV trochu silné, což předtím nebylo. Věřím, že zrak budu mít používáním Trenéra ostřejší a časem možná, jak jste psali, ostrý. Vzhledem k tomu, že v současnosti nemám ani jeden kus, objednávám si u Vás 4 kusy Vision Fix ELEGANT černý.

Gabriela Balážová


Děrované brýle mi moc pomáhají. Pokud je pravidelně střídám během dne s dioptrickými brýlemi, tak nemám unavené oči a vidím ostřeji. Důsledkem nošení Vašich brýlí se mi přestal zhoršovat zrak, a proto se je snažím nosit pravidelně a co nejdelší dobu. Je to výborná pomůcka! Pravidelně je doporučuji všem svým známým, a taktéž bych je doporučil každému, kdo je ještě nevyzkoušel.

Tomáš Poništ


Co se týče mých zkušeností s brýlemi – jsem krátkozraká a dioptrie se mi, bohužel, zatím nezlepšily (po 4 měsících každodenního sledování televize v brýlích). Co jsem ale okamžitě vypozorovala, že oči nemám vůbec unavené ani po delším sledování obrazovky, přestaly mi slzet a celkově jsou v lepší kondici.

Andrea Tomanová


Jsem spokojená s děrovanými brýlemi, které jsem si u Vás objednala. Už jsem je nabízela i dalším lidem. Můj bratr si je už i koupil. Byla jsem překvapena, jak pěkně přes ně vidím, a to mám velmi silné brýle na čtení (plus 5). Zjistila jsem, že při používání brýlí Vision Fix se mi zrak zlepšuje.

Eva Kačalková


Začal jsem s oční jógou a dioptrické brýle jsem postupně nosil čím dál méně, už jen z toho důvodu, že dioptrické brýle oči jen zhoršují. O několik měsíců později jsem se seznámil s děrovanými brýlemi a přečetl jsem si několik doporučení uživatelů, později jsem si je objednal a nelituji. S Trenérem očí jsem nadmíru spokojen, už od prvního nasazení jsem si všiml velkého rozdílu. S Trenérem čtu text jako s dioptriemi, úplně bez námahy. Je to fakt úžasný pocit vidět ostře i bez dioptrií. Od té doby, co používám Trenér očí, jsem na očním ještě nebyl, tak nemůžu přesně říct, jak se to zatím vyvíjí. Až půjdu na vyšetření, tak vám o tom poskytnu podrobnější informace. Ale rozhodně bych Trenéra doporučil každému, kdo nosí brýle nebo čočky, je to vážně vynikající pomůcka.

Robert Chaban


V první řadě bych chtěl napsat, že jsem VELMI SPOKOJENÝ. Musím se přiznat, že na začátku jsem měl pochybnosti, obavy z toho, že je to jen podvod. Jsem opravdu rád, že není. :) Od té doby, co používám Trenéra očí, hodně věcí se zlepšilo. Oči mě přestaly bolet, pálit, slzet. Večer jsem měl oči vždy nateklé a zarudlé. Přestala mě bolet i hlava. A co je nejdůležitější, zlepšil se mi zrak. Je to vynikající pocit!!! Jsem jen překvapen, že něco takového, co doopravdy lidem pomáhá (tedy Trenér očí), není vůbec medializováno (já jsem se o něm dozvěděl jen náhodou). Na závěr bych Vám chtěl ještě jednou poděkovat za Trenéra očí a i Váš zájem!!!

Peter Baby


Trenéra očí jsem koupila 87 letému dědovi, protože má nevyléčitelnou oční chorobu, věkem podmíněnou degeneraci makuly (VPDM). Od očního jsem se dozvěděla, že děrované brýle na jedné straně trénují oční svaly, a tím pomáhají zaostřovat, na straně druhé soustřeďují světelné paprsky na sítnici, a tím lidé s touto chorobou při nošení Trenéra očí vidí lépe. Moje očekávání se naplnila v praxi, děda se dívá každý večer na televizi s děrovanými brýlemi a je velice spokojený.

Diana Gajdošíková


Je mi 25 let, nosím -4 dioptrie, zrak se mi nekazí. Zajímavé je, že když si nasadím Trenéra očí při sledování TV, tak vidím skoro čistě a dokážu sledovat program.

Miriam Klučková


Trenéra očí Vision Fix používám jen necelé dva týdny, ale už pociťuji pozitivní změny. Od první chvíle mi zlepšuje ostrost zraku. Při své práci sedím hodiny před počítačem a cítím, že teď mám méně unavené oči. Používám ho jak při sekání trávy, tak při čtení. Rychle jsem si zvykla na jeho používání, malé otvory mi už vůbec nevadí. I mé rodině a přátelům se zalíbil. I když ze začátku měli pochybnosti, po vyzkoušení se přesvědčili o jeho pozitivních účincích. Každému vřele doporučuji.

G.C.


Při čtení a psaní vidím s očním trenérem stejně dobře, jako se svými brýlemi na čtení. Po jeho používání jsou moje unavené oči opět odpočaté. Potíže, jako jsou pálení očí, slzení, mrkání, jsou pryč, jako po příjemném spánku.

V.S.


Trenéra očí používám přibližně 6 týdnů, hlavně při sledování televize, sem tam i při čtení. Nejdříve jsem ho mohla nosit jen 10-15 minut, dnes už hodinu, hodinu a půl. Vidím s ním perfektně, když si ho sundám, už nemám unavené oči a vidím ostřeji. Teď ho začínám používat i při domácích pracích a u počítače. Doteď jsou moje zkušenosti jednoznačně pozitivní.

J.F.


Unavené a napjaté oči jednoznačně zklidní. Jakmile si sundám očního trenéra, vidím svoje okolí ostřeji. Jsem rád, že jsem si koupil děrované brýle Vision Fix. Doufám, že zanedlouho budu moci číst bez brýlí.

T.S.


Trenér očí Vision Fix používám přibližně měsíc. Můj zrak se jednoznačně zlepšil, oči se mi neunaví tak brzy. Používám ho hlavně při sledování televize. Jeho velkou předností je, že uklidňuje oči.

Z.S.


Na zlepšení zraku do dálky jsem pravidelně nosila brýle. Pomocí očního trenéra se můj zrak do dálky zlepšil. Tradiční brýle nosím čím dál méně.

I.P.


Děrované brýle Vision Fix jsem koupila svému 11 letému synovi, protože jeho oči často slzely, nemohl dlouho číst nebo sledovat televizi. Přibližně měsíc ho používá při hraní videoher a sledování televize. Dřívější potíže se zrakem postupně ustoupily.

K.F.


Můj zrak se díky očnímu trenérovi zlepšil. Mám ostřejší zrak a přestalo mě trápit i slzení. Jsem soustružník, povrchové vady vidím teď lépe.

G.T.


Trenér očí Vision Fix používám měsíc. Nejdříve jsem ho dokázala nosit jen 10 minut denně. Dnes ho používám dvakrát 40 minut denně. Nejdříve jsem měla červené oči, ale postupně to ustoupilo a můj zrak se stal ostřejším.

I.D.


Během průběžného používání se mi výrazně zlepšil zrak. Po dlouhém čtení mám méně unavené oči, vydržím déle u televize a počítače. Můj zrak se prudce zhoršil po nešťastné dopravní nehodě. Podstoupil jsem operaci, která mi velmi pomohla a díky očnímu trenérovi se můj zrak postupně zlepšuje dál.

L.V.


Ve volném čase zastávám funkci rozhodčího. Přes den nosím brýle s dioptriemi 1,5. Od té doby, co používám vámi distribuované brýle s dírkami, podstatně se mi zlepšil zrak a čím dál méně je slyšet výkřik z tribuny: „brýle pro rozhodčího!" :)

B.L.


Moje brýle na čtení mají 2,5 dioptrií, ale s očním trenérem jsem schopna přečíst všechno. Nelituji, že jsem si ho koupila. Můj zrak se výrazně zlepšil.

J.S.