Příčiny poruchy zraku

Jasné (ostré) vidění je pro nás samozřejmostí, dokud si neuvědomíme, že oči nám čím dál častěji slzí, jsou unavené a obrysy věcí, které jsme doteď viděli ostře, jsou trochu rozmazané.

Při využívání předností elektronických přístrojů určených k ulehčení naší práce i každodenního života si nestačíme všimnout, že jejich používáním přetěžujeme náš organismus, obzvláště zrak.

Zhoršující se zrak – kromě chorob dědičných a organického původu – je charakteristickou civilizační chorobou. Psychické napětí, stres, namáhání zraku, nedostatek odpočinku a spánku také zhoršují kvalitu i ostrost našeho zraku, kterým nás příroda obdařila.

Z celkového množství informací dostává náš mozek až 80% prostřednictvím zraku. Proto si jeho důležitost začínáme uvědomovat až tehdy, když pociťujeme, že se nám zhoršuje.

Jak pomáhá trénink očních svalů?

Oko je mimořádně složitý orgán. Světelné paprsky, které zasáhnou oko, se lámou na povrchu rohovky, prochází čočkou a přes sklivec se dostávají na sítnici, odkud zrakový nerv přenáší informace do mozku.

Abychom přesně viděli, co se děje před našima očima, musíme probrázdit celé naše zorné pole. Uskutečňuje se to pohybem očních koulí ze strany na stranu, čímž se vizuální vjem dostává do očí pokaždé z jiného úhlu.

Za normálních okolností naše oči vykonávají tento pohyb ze strany na stranu 50-krát za vteřinu. Ostrost vidění závisí ve velké míře na rychlosti těchto pohybů.

Pokud se do zorného pole dostane nový předmět, mozek pohybuje okem, dokud vidění nedosáhne optimální ostrosti. Pokud se to nepodaří, oční svaly zůstanou ve výchozí poloze a vidění bude rozmazané. Ve většině případů to zapříčiňuje ochabnuté oční svalstvo.

Oči ve velké míře potřebují cvičení, rytmické střídání napětí a uvolnění. Nejrozšířenější metodou korekce zhoršení zraku jsou klasické brýle, které zaostřují vidění místo slabých nebo ochablých očních svalů.

Začátkem 20. století americký lékař Dr. Bates dokázal, že normální fungování oka lze obnovit. K jeho dosažení doporučují lékaři na celém světě více druhů známých očních tréninků (Koplakovova metoda, Schneiderova metoda, oční jóga), které ovšem z důvodu nedostatku času, trpělivosti a vůle praktikuje jen málo postižených.

Děrované brýle VISION FIX (bez dioptrií) zajišťují trénink očních svalů, který můžeme vykonávat při každodenní činnosti. Trenér očí stimuluje fungování očních svalů, slouží ke zlepšení ostrosti zraku, odstraňuje únavu a bolesti očí.

Oční trenér posiluje oční svaly tak, že nutí oči při pohledu na jednotlivé otvory k vykonání drobných pohybů. Proto oční svaly neustále pracují, čímž se postupně posilují, následkem čehož je zlepšení zraku.

Používání doporučujeme v následujících případech poruchy zraku:

  • krátkozrakost
  • dalekozrakost
  • tupozrakost
  • astigmatismus
  • zrak zhoršený věkem (presbyopie)
  • bolesti hlavy z důvodu namáhání očí
  • ochrana zraku, prevence proti zhoršení

Pozor na laciné padělky! Klinické studie a pozitivní lékařské a uživatelské zkušenosti se vztahují na optickou pomůcku značky Trenér očí Vision Fix, která se vyrábí se speciálním děrovaným povrchem z kvalitního materiálu, díky čemuž chrání a podporuje zdraví Vašich očí. Prostřednictvím našeho webu si můžete objednat originální děrované brýle Vision Fix přímo od výrobce.

Jak si vybrat děrované brýle?

Všechny naše modely fungují na stejném principu, rozdíl je jen ve vzhledu (originál nebo klasický, sportovní a elegantní) a v barvách (černé, modré a červené). Brýle jsou univerzální, jsou dostatečně pružné, přizpůsobují se tvaru hlavy. Přesto je mezi modely jen nepatrný rozdíl. Nejužší model je ORIGINAL, o něco širší je ELEGANT a nejširší je SPORT. Objednejte si brýle podle šířky hlavy a podle toho, jaký typ a jaká barva Vám nejvíc sluší.


>> Objednávám děrované brýle Original
>> Objednávám děrované brýle Sport
>> Objednávám děrované brýle Elegant